Wizytowe sukienki na wesele

Wesele to okazja wyjątkowa, dlatego wyjątkowa powinna być również sukienka, w której na tej imprezie wystąpimy. Jeśli chodzi o kreacje weselne, to panuje tu całkowita dowolność – dozwolone jest prawie wszystko, pamiętać trzeba tylko o jednym, żeby nie zdominować Panny Młodej (to ona powinna być w tym dniu najpiękniejsza).

Na przyjęcie weselne możemy więc założyć sukienkę krótką lub długą, zieloną lub fioletową, wzorzystą lub jednolitą. Barwy, które trzeba całkowicie pominąć podczas zakupów to biel – przeznaczona jedynie dla Panny Młodej, oraz czerń – jeśli na ślubie pojawi się kobieta ubrana w czarną sukienkę (lub po prostu na czarno) z pewnością przyniesie to pecha młodym małżonkom (tak brzmi dawny przesąd, którym dzisiaj właściwie nikt już się nie przejmuje). Najodpowiedniejsze kolory weselnych sukienek powinny przywodzić na myśl radość – tak więc muszą to być barwy ciepłe, ponieważ dzięki temu mogą one pozytywnie wpłynąć na atmosferę zabawy.

Jak wiadomo, wesela odbywają się przez cały rok – ze szczególnym naciskiem na okres letni. Sukienki zaproszonych gości powinny być więc dobrane pod tym właśnie kontem. Latem i wiosną dominować powinny zwiewne kreacje w ciepłych kolorach i radosnych wzorach (np. z motywami kwiatowymi). Do takich kreacji najlepiej pasują eleganckie półbuty na koturnie (bardzo modne w nadchodzącym sezonie) lub sandałki (również najlepiej na koturnie). Jesienią i zimą powinny pojawiać się sukienki cieplejsze (z cieplejszych materiałów) jednak nadal o radosnych kolorach (przywodzących na myśl te cieplejsze pory roku). Tutaj idealnym dodatkiem, a jednocześnie urozmaiceniem stroju, z pewnością są rajstopy. Nie powinno się jednak eksperymentować z kolorem (to lepiej robić, jeśli chodzi o modę codzienną), ale ze wzorem, jaki może się na nich pojawić – pożądane są tu wszelkiego rodzaju motywy roślinne.

Dobrze jest pamiętać, że wesela to niezwykle radosne okazje, dlatego trzeba liczyć się tu z dużą dawką rozrywki – mowa tu o tańcach i wszelkiego typu grach podczas oczepin. W związku z tym podczas wyboru sukienki na wesele dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na jej estetyczny wygląd, ale też na wygodę i praktyczność.