Eleganckie i ładne tuniki

Tuniki pasują do wszystkich rodzajów sylwetek. Ich głównym atutem jest fakt, że pięknie modelują figurę, jednocześnie zakrywając wszelkie niedoskonałości. Dzięki tunice każda z nas może poczuć się prawdziwie kobieca.

Pisząc o tunice, warto krótko wspomnieć o jej historii. Pierwsze informacje na temat tunik sięgają czasów starożytnych. W Rzymie dawnych lat tuniki były bardzo popularnym strojem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Męska tunika nazywana była togą, natomiast damską tunikę nazywano palla. Warto dodać, że dawniej istniały dwa podstawowe rodzaje tunik: tunika spodnia i tunika wierzchnia, dodatkowo zaś istniały tuniki o specjalnych nazwach i wzorach dla urzędników państwowych.

Tak jak i dawniej, dzisiaj również tuniki cieszą się niemałą popularnością – szczególnie wśród kobiet. Moda ta została przywrócona przez japońskich projektantów i do dziś tuniki zaliczane są do tzw. Japan Style.

W sklepach można znaleźć przeróżne fasony i wzory tunik. Nosi się je zarówno do spodni, jak i do leginsów (rzadziej do rajstop). Często swym kształtem tuniki przypominają damskie sukienki wiosenne lub koktajlowe – bardzo łatwo jest je pomylić. Podczas zakupów trzeba jednak pamiętać, że tuniki (podobnie jak inne elementy garderoby) powinny być dopasowane przede wszystkim do typu sylwetki – nie wszystko wszystkim pasuje. Kobiety o sylwetce w kształcie litery O powinny np. wybierać tuniki z głębokim dekoltem w kształcie tzw. serka, co eksponując biust, a optycznie wysmukli całą sylwetkę.

Ostatnimi czasy bardzo modne są tuniki dopasowane w talii – niestety kobiety o puszystej sylwetce powinny ich unikać jak ognia, ponieważ zamiast ukryć wydatniejszy brzuszek, to skupią na nim wzrok. Idealną alternatywą są tu tuniki dopasowane w biuście, natomiast luźne w talii lub tuniki w kształcie koperty, które znakomicie ukrywają zbędne kilogramy w okolicach talii.

Tunika najlepiej pasuje kobietom, których sylwetka przypomina literę H – nie potrzeba tu zbędnych detali ani specjalnych urozmaiceń – w każdej tunice „kobiecie H” będzie pięknie.