Okazjonalne suknie balowe i wieczorowe

Mimo iż zarówno suknie wieczorowe, jak i suknie balowe przywodzą na myśl eleganckie, wieczorne wyjścia, to same kreacje znacznie równią się między sobą.

Suknie wieczorowe

Wybór sukni wieczorowej przysparza niemało kłopotów. Podczas zakupów trzeba bowiem pamiętać, na jakiego typu przyjęcie się wybieramy, w jakim charakterze tam idziemy, a także co wypada włożyć w naszym wieku, a czego powinnyśmy unikać jak ognia.

Z pewnością klasyczna suknia wieczorowa jest suknią długą i elegancką. Powinna mieść stonowane kolory, które podkreślą karnację jej właścicielki. Dodatkowo tego typu suknia nie powinna odsłaniać zbyt dużo ciała, ponieważ zamiast elegancko, możemy wyglądać niesmacznie (szczególnie zdaniem innych pań obecnych na przyjęciu).

Wiadomo, że każda kobieta czasem chce poczuć się niebywale piękna, dlatego drodzy panowie, pozwólcie raz na jakiś czas swoim paniom na odrobinę zakupowego szaleństwa.

Suknię wieczorową najłatwiej jest wybrać, idąc na sylwestra, bowiem tego jednego wieczoru panuje całkowita dowolność, a wszelkie przejawy szaleństwa są tu jak najmilej widziane. Nieco gorzej jest, jeśli przyjęcie, na które się wybieramy, jest imprezą służbową – tutaj nie można przesadzić ani z kolorem, ani tym bardziej z krojem (lepiej wybierać stonowane, klasyczne sukienki).

Suknie balowe

Możliwość uczestnictwa w balu z prawdziwego zdarzenia zdarza się niebywale rzadko. Najczęściej przyjęcia nazywane balami to: studniówki, imprezy sylwestrowe oraz tzw. bale absolwentów. Wszystkie wymienione „zabawy” kojarzą się z elegancją i wytwornością – taka też powinna być suknia.

Suknia balowa powinna być przede wszystkim długa, a jej spódnica powinna opierać się na metalowej konstrukcji w kształcie koła, która sprawi, że sukienka będzie wyglądała, jakby była wyjęta prosto z bajki (dodatkową zaletą rozkloszowanego dołu sukni jest to, że ukrywa pewne niedociągnięcia figury kobiecej – szczególnie obfity brzuch i uda). Do takiej kreacji idealnym dodatkiem są długie rękawiczki lub zwiewny szal – oczywiście wszystko zależy od kroju górnej części sukienki, czyli gorsetu.